Ściany fundamentowe

Ściany fundamentowe znajdują się pomiędzy fundamentami a kondygnacją naziemną. Podstawowym zadaniem ścian fundamentowych jest bezpieczne przeniesienie obciążeń pochodzących od budynku na fundament.

Technologia wykonania

Ściany fundamentowe wykonujemy z drobnowymiarowych elementów budowlanych takich jak cegły, bloczki lub pustaki. Najpowszechniejszym materiałem do tego typu ścian są bloczki betonowe. Konstrukcję ścian fundamentowych koniecznie należy izolować termicznie i przeciwwilgociowo (przeciwwodnie).

Podsumowanie

Element ścian zagłębionych w gruncie nazywamy ścianami fundamentowymi. Są narażone na działanie wód gruntowych.

W zależności od zagłębienia fundamentów cena ścian fundamentowych wraz ze wszelkimi izolacjami (cieplna i przeciwwodna) waha się od 200 do 300 złotych za metr kwadratowy.

Ściany nośne

Ściany konstrukcyjne wykonujemy w technologi murowej. Murujemy z pustaków ceramicznych, silikatów i bloczków betonowych. Najbardziej polecanym przez nas materiałem są bloczki silikatowe. Ścianę nośną od ściany działowej można rozróżnić po jej grubości. Ta pierwsza ma grubość 24-25 cm z racji swojej funkcji przenoszenia obciążeń. Ścianę konstrukcyjnę łączy ze stropem żelbetowy wieniec.

Przegroda zewnętrzna

Ściany zewnętrzne mogą być jedno- dwu- lub nawet trzywarstwowe. Nasza firma nie poleca murowania ścian jednowarstwowych, które mają grubość powyżej 36 cm i stwarzają wiele problemów, również z perspektywy izolacyjności cieplnej budynku.

Podsumowanie

Cena metra kwadratowego ścian nośnych zależy od rodzaju materiału, z którego jest wykonywana i waha się w granicach od 150 do 220 złotych za metr kwadratowy.

Ściany działowe

Ściany działowe oddzielają poszczególne pomieszczenia. Najważniejszym ich parametrem jest izolacyjność akustyczna, dlatego zalecamy konstrukcję murową ścian działowych, najlepiej z silikatów. Murowane są na posadzce lub bezpośrednio na stropie.

Ich cena waha się od 100 do 150 złotych za metr kwadratowy i zależy od rodzaju materiału.

Zobacz także
Wybierz jeden z naszych gotowych projektów lub zamów indywidualny. Budujemy od projektu pod klucz. Wykonujemy roboty częściowe. Sprawdź naszą ofertę. Skontaktuj się z naszym specjalistą. Dołącz do 211 zadowolonych klientów z solidnymi domami!

Relacje z budów

Bądź na bieżąco i śledź nas na instagramie

Instagram - co miesiąc relacja z innej budowy!

Zaufaj inżynierom - spotkaj się bezpłatnie z doradcą budowlanym

Wyceń budowę domu marzeń

WYCEŃ BUDOWĘ DOMUBezpłatna wycena
cta-img cta-img-mobile