Wykonanie stropu Wrocław

Wykonujemy stropy w różnych technologiach

Strop jest to przegroda pozioma budynku dzieląca go na kondygnacje. Jest to element nośny, który ma za zadanie m. in. przeniesienie obciążeń oraz usztywnienie budynku. Chroni poszczególne kondygnacje przed przenikaniem ciepła i dźwięków.

Strop monolityczny żelbetowy

Strop monolityczny jest wykonywany w całości z betonu. W związku z tym wymaga przygotowania szalunku, na którym ułoży się zbrojenie płyty, by potem wylać mieszankę betonową. Taka konstrukcja jest stosunkowo ciężka. Konieczność wykonania pełnego deskowania podnosi koszty budowy. Strop betonowy świetnie izoluje akustycznie i łatwo można formować z niego dowolne kształty.

Strop Teriva

Najpopularniejszym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych jest strop Teriva. Roboty budowlane rozpoczyna się od ułożenia kratownicowych belek prefabrykowanych ze stopką betonową w rozmieszczeniu zgodnym z projektem i podpiera je się tymczasowo rzędem stępli. Następnie na belki trafiają lekkie pustaki betonowe o dopasowanym kształcie. Ostatnią częścią budowy stropu Teriva jest ułożenie tak zwanego nadbetonu, czyli cieńkiej warstwy mieszanki betonowej. Konstrukcja Terivy jest prosta w wykonaniu. Szybki postęp prac jest zaletą tego systemu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność szalunkowania stropu, jednak nadal potrzebne są stemple podtrzymujące strop podczas budowy.

Filigran

Strop filigran to udoskonalona wersja stropu monolitycznego. Połowa pracy odbywa się w zakładzie prefabrykacji, gdzie na podstawie projektu są wykonywane cienkie, najczęściej o grubości pięciu centymetrów płyty betonowe z zatopionymi kratowniczkami stalowymi. Następnie płyty przywiezione na budowę układa się na ścianach nośnych konstrukcji. Montaż następuje najczęściej od razu z naczepy samochodu. Następnym etapem jest ułożenie zbrojenia łączącego poszczególne płyty i zapobiegającego m. in. ich klawiszowaniu. Ostatnim etapem jest ułożenie mieszanki betonowej. Płyty Filigran zastępują funkcje deskowania, będąc szalunkiem traconym.

Zobacz także
Wybierz jeden z naszych gotowych projektów lub zamów indywidualny. Budujemy od projektu pod klucz. Wykonujemy roboty częściowe. Sprawdź naszą ofertę. Skontaktuj się z naszym specjalistą. Dołącz do 211 zadowolonych klientów z solidnymi domami!

Relacje z budów

Bądź na bieżąco i śledź nas na instagramie

Instagram - co miesiąc relacja z innej budowy!

Zaufaj inżynierom - spotkaj się bezpłatnie z doradcą budowlanym

Wyceń budowę domu marzeń

WYCEŃ BUDOWĘ DOMUBezpłatna wycena
cta-img cta-img-mobile